חדשות ועדכונים    

כמה טיפים לשגרת טיפוח ציפורניים בריאה

שמירה על ציפורניים יפות כוללת הגנה קבועה על הציפורניים מפני נזקים אפשריים. בדקו היטב מה מכילים חומרי הניקוי שאתם קונים והקפידו להשתמש במחזקי ציפורניים שאושרו ע"י משרד הבריאות.


תזונה מאוזנת: הקפידו על תזונה מאוזנת. דיאטות כאסח אינן בריאות לציפורניים כשם שאינן בריאות לגוף. הקפידו לשתות מספיק. חוסר נוזלים גורם לציפורן יבשה ומתפצלת וכמובן גם הקטיקולה (העור שמסביב לציפורן) מתייבש ונסדק.


הכירו את המוצר: תכשירי ניקוי רבים מכילים ריכוז גבוה של דטרגנטים (כימיקלים לניקוי) שעלולים לפגוע בציפורן ובעור, כמו כן תכשירים קוסמטיים רבים כמו קרמים מכילים פרבאנים (חומרים משמרים) שגם הם מכילים מייבשים ומזיקים. חומרים כימיים בריכוזים גבוהים שלא מאושרים על ידי משרד הבריאות גם פוגעים בעור ובציפורן ויכולים לגרום לרגישויות ואלרגיה.


כפפות חד פעמיות: השתמשו בכפפות בכל פעם שאתם שוטפים כלים. הדטרגנטים שבתכשירי הניקוי מזיקים לבריאות הציפורן ועור הידיים.


שימוש במסיר לק נטול אצטון בלבד: האצטון מייבש והופך את הציפורן לשבירה יותר. מסיר הלק נטול האצטון יותר ידידותי ולא פוגע במרקם הטבעי של הציפורן.


שגרת מניקור: אל תוותרו על ביקור אצל המניקוריסט/ית אחת לחודש. המניקור לא נועד רק למרוח לק יפה, אלא לטפל נכון בציפורניכם. 


אל תוותרו על שימוש בלק בסיס: שימוש קבוע בלק בסיס/מחזק ציפורניים יוצר הגנה לשטח הציפורן מונע מגע ישיר של המים שמכילים ריכוז גבוה של כימיקלים שמייבשים את הציפורן, הוא מונע חדירה של הגוון של הלק הצבעוני לשכבת הקרטין מה שגורם להצהבת הציפורן. כמובן חשוב לוודא שמחזק הציפורניים או הלק בסיס והלקים יהיו באיכות טובה ולא יכילו פרבאנים הפוגמים בבריאות הציפורן.


תכשירים ייעודיים: הוסיפו לשגרת הטיפוח הקבועה תכשירים ייעודים לטיפוח הציפורן כגון סרומים ושמנים שמשקמים ומגנים על הציפורן והקוטיקולה. מוצרים ספציפיים לטיפול הציפורניים מכילים ויטמינים שונים המעושרים בשמנים אתרים אשר אחראים על שימור, הגנה, שיקום וטיפוחן. התכשירים המומלצים שביניהם הם על בסיס שמן האבוקדו שמכיל ריכוזים מאוד גבוהים של ויטמין E שעוזר לשיקום ושמירה על מרקם הקוטיקולה, הציפורן ועור כף היד. את התכשירים מומלץ למרוח לפני השינה כדי להחזיר לו את השומן והלחות שאבדו לו, אם כי אפשר לעשות זאת בכל שעות היום.